Koncert pro křídla MFFKV 2021

Karlovy Vary

srpen 2021

Viktor Haissinger

Koncert pro křídla nás nabil energií. Krásné prostředí probouzelo smysly, různá hudební aranžmá udržovala tempo večera a celkový úspěch akce byl odměnou.
Poštovní dvůr v Karlových Varech byl dějištěm koncertu Ewy Farné, Báry Polákové, souboje klavírů Ondřeje Brzobohatého s Ondřejem Brouskem a dalších vystoupení dětských studentů hry na klavír. Tato benefiční akce se konala během 55. ročníku mezinárodního filmového festivalu v rámci projektu Piana do škol. 

Rodinná nadace Karla Komárka loni v září koupila za 5,3 milionů korun 8 pianin a 3 klavíry odmítnuté čínským klientem po návštěvě předsedy českého Senátu na Taiwanu. Nadace nástroje věnovala základním uměleckým školám.
Ohromný ohlas, který toto gesto vzbudilo u české veřejnosti, vedl k vyhlášení veřejné sbírky. Díky neskutečnému přístupu dárců z Čech i ze zahraničí se doposud povedlo vybrat více než 9 milionů korun. Piana díky tomu už doputovala do dalších 37 českých škol. Na nový nástroj čeká posledních 8 škol a téměř tisícovka malých muzikantů, kteří na těchto školách studují hru na klavír.